Spis numerów telefonów komórkowych

Czyj to numer telefonu

Nawet jeśli nasza księga z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie mamy numerów do wszystkich osobników, jacy przebywają na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana mieszanka cyfr.

Najczęściej w takich momentach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny albo wybrał nowego operatora.

A jeśli mamy dostęp do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od razu zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.

sprawdź nr telefonu

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, bo one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już odrębne strony internetowe, jakie zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką stronę i potem wklepmy do jej komórki numer telefonu, jaki nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, ale również przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My również możemy pisać komentarze o różnorodnych numerach, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z tych stron. Róbmy tak zawsze, gdy będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

czyj ten numer

Komórki zaistniały na świecie już mnóstwo miesięcy wstecz, a i tak wciąż są bardzo popularnymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bez przerwy, aby porozumieć się ze znajomymi, wysłać do nich wiadomość albo usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet te niezwykłe komórki mogą być czasami jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią również oszuści i naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak zwykle taki czyn nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różnorodne strony, aby odkryć rozmówcę. Istnieją nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie skupiają w sobie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je i wystawiają im noty. Każdy może z nich zrobić użytek, a także samodzielnie napisać opinię o wybranym numerze. A jeśli nawet taka witryna nie pomoże jakiejś osobie, a tę osobę wciąż będą nękać głuche telefony, zawsze może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe obcego rozmówcy. Nękające telefony nie mogą być w końcu czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże wszystko można już spokojnie załatwić. Nawet teoretycznie obce numery telefonów można szybko odkryć, aby osądzić, czy będą one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy wejść na odpowiednią stronę (np. whose number is this), zatelefonować pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.