Sprawdź kto do Ciebie dzwonił

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele miesięcy temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bez przerwy, by porozumieć się z przyjaciółmi, przesłać im sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne telefony mogą być nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają także bandyci i naciągacze. To oni telefonują z obcych numerów, które mimo wszystko da się w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże często taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć później na różne strony, by poznać rozmówcę. Istnieją nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich oraz wystawiają im noty. Każdy powinien z tych stron zrobić użytek, a także samodzielnie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie pomoże danej osobie, a tę osobę dalej będą martwić głuche sygnały, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i poznać tożsamość obcego dzwoniącego. Głuche telefony nie mogą być w końcu czymś dobrym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko da się już spokojnie rozwiązać. Choćby pozornie nieznane numery telefonów można szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić specjalną witrynę internetową, zadzwonić pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.

Jak sprawdzić nr telefonu który do mnie dzwonił?

Rejestrujesz znajomy dzwonek twojego telefonu, gonisz do aparatu, naciskasz guzik „odbierz”, a odzywa się martwa cichość. Myślisz, iż dzwoniący się omylił, jednak dziwny numer dzwoni ponownie, a sprawa zaczyna się później powtarzać, a Ty zastanawiasz się jak sprawdzic kto dzwonił. Takie wydarzenia powinny cię przestraszyć chociażby tak, abyś sprawdził nieznajomy numer telefonu. Zrobisz to bardzo szybko i nietrudno.

Początkowo połącz się z siecią, a potem wejdź do wirtualnego świata, bo to dokładnie z sieci będziesz musiał zrobić użytek. Wyszukaj witrynę wirtualną zajmującą się odnajdywaniem oraz komentowaniem numerów telefonów, a następnie spojrzyj na nią, sprawdzając, w jaki sposób należy ją wykorzystać. Bardzo prędko doinformujesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, także zadziałasz tak jak trzeba. Wklepiesz dzwoniący do ciebie numer do właściwej komórki umieszczonej na stronie, a następnie w odpowiedzi otrzymasz informacje na temat właściciela konkretnego numeru. Niektóre spośród nich są tworzone przez twórców portali, a inne przez zwykłych internautów, jacy mogli otrzymywać podobne, ciche połączenia. Posłuchaj ich, a poznasz własnego intruza.

Portali opisujących wszystkie numery komórek jest naprawdę dużo, więc możesz od razu zrobić użytek z paru z nich, by uzyskać ogromną liczbę danych. Przestudiuj je i sam zdecyduj, do kogo należy numer, jaki nieustannie do ciebie wydzwania.